Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

PODLAHA DO GARÁŽE SVOJPOMOCNE

Staviate alebo rekonštruujete garáž? Ste domáci majster s vášňou pre vlastný projekt alebo človek, ktorý hľadá nenáročnú rekonštrukciu?

Podlaha do garáže svojpomocne je témou, ktorá zaujíma veľa ľudí a mnohí z nich sa stali našimi spokojnými zákazníkmi. PVC dlaždice Fortelock sú totiž jedinečné svojimi vlastnosťami, jednoducho sa pokladajú a spĺňajú všetky požiadavky na podlahu do garáže.

Kde začať? Správnym výberom podlahy.

Pri výbere podlahy do garáže zohľadnite nasledujúce faktory:

Účel garáže

Ak garáž používate na parkovanie vozidiel, podlaha by mala byť dostatočne pevná a odolná voči mechanickému poškodeniu. Ak garáž používate ako dielňu alebo sklad, môže byť dôležitejšia odolnosť voči chemikáliám a olejom. V oboch prípadoch odporúčame podlahu Fortelock Industry, ktorá odolá nárazom ťažších predmetov aj krátkodobému pôsobeniu chemikálií.

Materiál

Existuje mnoho materiálov, ktoré sa používajú na podlahy v garáži, vrátane betónu, epoxidových náterov, dlaždíc, vinylu, laminátu a dreva alebo odolného PVC. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, avšak PVC dlaždice do garáže spĺňajú väčšinu požiadaviek.

Odolnosť

Podlaha v garáži by mala byť odolná voči mechanickému poškodeniu, chemikáliám a olejom. Ako sme už spomenuli, dlaždice Fortelock Industry sú vysoko odolné. Ak však napriek tomu dôjde k lokálnemu poškodeniu, je ľahké vymeniť iba poškodený diel za nový.

Údržba

Podlaha v garáži by sa mala ľahko udržiavať a čistiť, najmä ak sa používa na parkovanie vozidiel. Preto zvolte PVC dlaždice, ktorých údržba je jednoduchá. Nezostávajú na nich mastné škvrny a nedrobia sa ako betónové podlahy. Viac o čistení podlahy Fortelock sa dozviete z nášho videa. Čistiace prostriedky nájdete v našom doplnkovom sortimente. 

Cena

Výber podlahy do garáže ovplyvňuje aj cena. Niektoré materiály sú lacnejšie ako iné, ale sú menej odolné alebo menej estetické. V iných prípadoch musí podlahu pokladať odborník. S PVC dlažbou zvládnete kladenie svojpomocne bez nutnosti investovať ďalšie náklady do remeselníka.

Vzhľad

Vzhľad podlahy v garáži súvisí s jej účelom. Pre niektorých ľudí zohráva nepodstatnú úlohu, pre iných je garáž ďalšou izbou v dome. PVC dlaždice ponúkajú možnosť kombinovať rôzne farby a ponúkajú moderný a atypický dizajn. Na vizualizáciu podlahy Fortelock vo svojej garáži využite Vizualizér.

Pri výbere podlahy do vašej garáže zvážte tieto faktory a ak neviete, ktorá podlaha je pre vás najvhodnejšia, poraďte sa s našimi odborníkmi.

Čo ďalej? Povieme vám, ako na podlahu v garáži svojpomocne:

  1. Pripravte si všetky potrebné nástroje a materiál –⁠ meter, rezací nôž, teplovzdušnú pištoľ, v prípade potreby lepidlo alebo fixačnú pásku a podlahovú krytinu, lišty, nájazdy a rohy.
  2. Zmerajte veľkosť garáže a vypočítajte počet potrebných dlaždíc podľa vybraného typu. S tým vám pomôže náš konfigurátor.
  3. Pripravte si podkladovú vrstvu. Nie je to náročné, stačí odstrániť väčšie nerovnosti tmelom a zbaviť pôvodný povrch väčších nečistôt a prachu.
  4. Premyslite si požadovaný vzhľad. Vzor vytvorte podľa svojich potrieb a vkusu. Kombinujte farby a rozdeľte priestor na samostatné sekcie alebo zvýraznite určité časti. Využite originálnu potlač CUSTOM s vlastnou grafikou.
  5. Podlahové dlaždice položte podľa pokynov uvedených v technickom liste a v návode na kladenie.Ak je podlaha vo vašej garáži vystavená pôsobeniu slnka, podlepte ju. Nezabudnite dodržať dilatačné medzery po obvode podlahy.
  6. Dokončite inštaláciu použitím soklových líšt, nájazdov a rohov.
  7. Nezabudnite odstrániť všetok odpad a garáž vyčistite . Inšpiráciu na správne čistenie nájdete v našom videu alebo článku o čistení.

Inštalácia podlahy v garáži si vyžaduje značnú pozornosť a starostlivosť. Kladenie našej podlahy však zvládajú aj deti, takže sa nebojte a pustite sa do toho. Pomôže vám v tom video s návodom na kladenie.

Pozrite si aj referencie našich zákazníkov.

Podlaha do garáže svojpomocne 01 Podlaha do garáže svojpomocne 02 Podlaha do garáže svojpomocne 03 Podlaha do garáže svojpomocne 04

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku