Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Čističe na PVC podlahy

Ponuka čističov

Forteclean Daily Cleaner na denné čistenie

Špeciálny aktívny čistič na denné čistenie a čistenie po kladení všetkých elastických podlahových krytín (PVC, linoleum, kaučuk) bez povrchovej úpravy, ako aj podlahových krytín s akoukoľvek PU/PUR povrchovou úpravou. Vysoká čistiaca sila aj na mastné usadeniny. Žiadne vylúhovanie povrchu, žiadna tvorba sivých závojov. Čistenie bez tvorby zvyškového ošetrovacieho filmu a bez šmúh. Pre bezpečné protišmykové povrchy. Spĺňa požiadavky normy DIN 18032 pre športové podlahy.

Vlastnosti:

 • 100 % biologicky odbúrateľný, bez symbolu nebezpečnosti,
 • netvorí zvyškový mikrofilm, žiadne zašednutie povrchu ani šmuhy,
 • podporuje a zachováva protišmykové vlastnosti povrchu,
 • je vhodný na manuálne umývanie mopom a tiež do všetkých umývacích strojov,
 • testovaný podľa noriem pre bezpečný pohyb osôb vo verejných priestoroch,
 • spĺňa požiadavky noriem DIN 18032 a DIN EN 14904 pre športové podlahy,
 • veľmi úsporné použitie – riedenie s vodou až 1:200 – 1:400 (25–50 ml do 10 litrov vody).

Produkt: Forteclean Daily Cleaner

Balenie: 1 l (na plochu cca 1000 m2), 5 l (na plochu cca 5000 m2)

Riedenie: 1:200

pH: 9,5

 

 

Forteclean Daily Cleaner 1 l (1000 m²)

Počet ks

13.9 s DPH

Forteclean Daily Cleaner 5 l (5000 m²)

Počet ks

48.9 s DPH

Forteclean Intense Cleaner na hĺbkové čistenie

Neutrálny aktívny čistič na hĺbkové čistenie elastických podlahových krytín (PVC, linoleum, kaučuk) a šetrné odstraňovanie silných nečistôt a mastnoty. Ideálny na čistenie po pokládke v domácnostiach aj priemyselných objektoch. Nenarúša ochranné nátery a filmy. Použiteľný na všetky umývateľné povrchy.

Vlastnosti:

 • na báze vysoko účinných tenzidov,
 • šetrne odstraňuje silné znečistenie a mastnoty,
 • vynikajúce čistiace a emulzné vlastnosti,
 • na povrchu nevytvára usadeniny a nezanecháva žiadny film,
 • je vhodný na manuálne umývanie mopom a tiež do všetkých umývacích strojov,
 • použiteľný na väčšinu povrchov vrátane PVC/LVT, linolea, epoxidových a polyuretánových liatych podláh, kaučuku, gumy, lakovaných drevených podláh, kamenných podláh, všetkých umývateľných povrchov (dvere, stoly, skrine, keramické obklady, dlažby a ďalšie).

Produkt: Forteclean Intense Cleaner

Balenie: 1 l (na plochu cca 50 m2), 5 l (na plochu cca 250 m2)

Riedenie: 1:5

pH: 9,3

Forteclean Intense Cleaner 1 l (50 m²)

Počet ks

11.9 s DPH

Forteclean Intense Cleaner 5 l (250 m²)

Počet ks

41.9 s DPH

Čističe na ESD podlahy

Čistiaci koncentrát na bežné denné čistenie, ako aj na čistenie po dokončení kladenia. Používa sa na všetky elektrostaticky vodivé a disipatívne podlahy.

Vlastnosti:

 • vynikajúce viazanie nečistôt aj pri znečistení s obsahom mastnoty,
 • žiadne vylúhovanie povrchu, žiadna tvorba sivých závojov,
 • čistenie bez šmúh.

Produkt: Dr. Schutz ESD floor cleaner

Balenie: 10 l

Spotreba: Bežné čistenie: cca 0,1 litra na 100 m²

pH: 9,5 (koncentrát)

Dr. Schutz ESD Floor cleaner 10 l (10000 m²)

Čistící koncentrát pro běžné denní čištění a také pro čištění po ukončení pokládky ESD dlaždic. Vyvinuto pro všechny elektrostaticky vodivé a antistatické podlahy.

Počet ks

103.9 s DPH

Univerzálne čističe

Univerzálny prípravok na odstraňovanie vodou rozpustných aj vodou nerozpustných škvŕn, ako sú napr. škvrny od coca-coly, ovocných štiav, kečupu, guľôčkových pier, marmelády, červeného vína, kávy, čokolády, žuvačiek, krému na topánky, laku na nechty, asfaltu, fixiek atď. Je obzvlášť vhodný na odstraňovanie gumových rýh a rýh od opätkov, a tiež grafitov a vodotesných maliarskych farieb.

Oblasť použitia:

Koberce a textilné podlahové krytiny, čalúnenie a textílie, elastické podlahové krytiny, športové povrchy, vodovzdorne uzavreté parkety a korkové podlahy, laminátové podlahy, vodotesné povrchy.

Dodržiavajte všetky pokyny uvedené v návodoch na ošetrovanie podlahy, ktorý nájdete na www.dr-schutz.cz.

Produkt: Dr. Schutz Univerzálny odstraňovač škvŕn Elatex

Balenie: 200 ml

Spotreba: podľa použitia

pH: 2,5 (koncentrát)

Dr. Schutz Univerzálny odstraňovač škvŕn Elatex 200 ml

Univerzální přípravek na odstraňování vodou rozpustných i vodou nerozpustných skvrn jako např. od coca-coly, ovocných šťáv,
kečupu, kuličkových per, marmelády, červeného vína, kávy, čokolády, žvýkaček, krému na boty, laku na nehty, asfaltu, fixů apod.
Je obzvláště vhodný na odstraňování gumových rýh, rýh od podpatků a také graffiti a vodovzdorných malířských barev.

Počet ks

14.9 s DPH

Ako správne čistiť podlahu a aký čistič zvoliť

Hľadáte rady, ako sa postarať o svoje plastové dlaždice Fortelock? Nie ste si istí, aký čistiaci prostriedok zvoliť? Prinášame vám 6 tipov, ako udržiavať vaše PVC dlaždice Fortelock v perfektnom stave. Spoznajte tajomstvo, ako predísť znečistenej alebo ťažko čistiteľnej podlahe a zabrániť poškodeniu dlaždíc. To platí aj pre ďalšie PVC materiály, ako je napríklad linoleum. Pridajte sa k našim spokojným zákazníkom, ktorí už vedia, ako na to!

1. Prevencia je základ

Áno, je lepšie podlahu nešpiniť, ale ako na to? Ideálne je využitie čistiacich zón pred vstupom do budov. Minimálne 2–3 kroky na rohožke znížia množstvo nečistôt, ktoré by inak skončili na podlahe.

2. Pravidelnosť vedie k úspechu

Nečistoty, ktoré pôsobia na dlaždice dlhší čas, sa čistia ťažšie. Pravidelné čistenie udrží vaše dlaždice ako nové a váš priestor bude vyzerať lepšie. Počet čistení závisí od intenzity používania, ale odporúčame aspoň raz týždenne.

3. Správny čistiaci prostriedok dokáže zázraky

Kúpili ste si obyčajný čistiaci prostriedok a dlaždice sa nedajú vyčistiť? Nie je to chyba dlaždíc, ale prostriedku. Správny čistič vám pomôže dosiahnuť vzhľad nových dlaždíc. Na všetky dlaždice Fortelock odporúčame naše špeciálne čističe Forteclean.

 • Na hĺbkové čistenie zažratej špiny odporúčame Forteclean Intense Cleaner, ktorý odstráni aj tie najodolnejšie škvrny či staré ochranné nátery. Stačí ho naniesť v odporúčanom pomere s vodou, nechať pôsobiť 10 až 15 minút, vyrajbať kefou alebo čistiacim strojom, a následne len umyť vodou a podlaha je ako nová.
 • Na každodenné a pravidelné čistenie odporúčame  Forteclean Daily Cleaner. Jeho výhodou je, že nepení, nezanecháva šmuhy a navyše na povrchu dlaždíc vytvára jemný ochranný voskový film, ktorý chráni dlaždice pred znečistením a zároveň pomáha k ľahšiemu čisteniu.
 • Pre ESD dlaždice odporúčame čistič ESD.
 • Na lokálne znečistenie odporúčame Univerzálny odstraňovač škvŕn Elatex.

4. Rýchle odstránenie znečistenia – kľúč k čistote

Na dlaždiciach nenechávajte pôsobiť žieravé látky alebo rozpúšťadlá, ako je benzín alebo nafta. Tie môžu pri dlhšom pôsobení spôsobiť nezvratné poškodenie. Preto je potrebné tieto látky čo najrýchlejšie odstrániť. Ak sa tekutina dostane aj do zámkov, dlaždice čo najskôr rozoberte, vyčistite a pred zložením ich dôkladne vysušte.

Pri používaní čistiacich prostriedkov platí presne opačné pravidlo. Pri Základnom čističi R je úplne kľúčový čas jeho pôsobenia na nečistoty. Odporúčame nechať čistič pôsobiť minimálne 10 až 15 minút a až následne špinu odstrániť. Takýmto spôsobom dokáže čistič efektívne odbúrať zažratú špinu. Pri väčšom znečistení kľudne postup opakujte.

5. Správna kefa dokáže divy

Predstavte si, ako by vyzeralo auto po umytí drôtenou kefou. Presne tak by dopadli aj dlaždice, ak by ste ich čistili nevhodnou abrazívnou kefou alebo tanierom. Pri čistení pomocou čistiaceho stroja zvoľte radšej čistiaci tanier s červenými kefkami. A ak sa pýtate, či je lepší tanier alebo valec, máme pre vás odpoveď. Pre dezény Fortelock dlaždíc sú vhodnejšie čistiace taniere s kefkami (nie s padom) – dokážu odstrániť špinu lepšie a rýchlejšie ako tie valcové.

Na ručné čistenie používajte bežnú kefu so stredne tvrdými štetinami. Tie sa dokážu dostať aj do jemných drážok v dlažbe Fortelock.

6. Ochranný štít pre vaše dlaždice

Chcete udržať vaše dlaždice v perfektnom stave čo najdlhšie? Pomôže vám v tom aplikácia špeciálneho polyuretánového ochranného laku. Lak uľahčí ich následnú údržbu a zlepší ich vzhľad. Okrem toho sa lak nanáša priamo vo výrobe, takže dostanete už hotovú lakovanú dlaždicu.

 

Tip:

Využite služby čistenia a kladenia dlaždíc

Chcete, aby bola vaša podlaha opäť ako nová, ale nemáte kapacitu na jej čistenie? Využite náš skúsený tím, ktorý vám podlahu vyčistí profesionálne a rýchlo. Odstraňovanie odolných nečistôt, čistenie ESD podláh, prípadne nanášanie ochrannej vrstvy, zmena farby dlaždíc čí zvýšenie triedy protišmykovosti.

Viac informácií na www.fortelock.sk alebo info@fortelock.sk.

Ukážka podlahy pred a po čistení

Takto vyzerajú premeny podlahy u našich zákazníkov, ktorí podlahu čistili nevhodnými čistiacimi prostriedkami a pri upratovaní nedodržali správny postup, ktorý je na čistenie podlahy nevyhnutný.

Keď sme sa podlahy ujali my, výsledok bol na prvý pohľad viditeľný.

Pozrite si fotografie a posúďte sami, aký veľký rozdiel dokážu spôsobiť správny postup a vhodný čistiaci prostriedok. Je vidieť, že čisteniu podlahy sa oplatí venovať dostatočnú pozornosť.

Pripravili sme pre vás aj video, v ktorom uvidíte, ako celý proces čistenia prebieha. Na tento účel sme vybrali extrémne znečistené dlaždice, na ktoré sme aplikovali vyššie spomenuté čističe a postupy. O ich výsledku sa presvedčte sami. Video.

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku