Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Vyznačte podlahou zóny v skladoch

Neporiadok v sklade dokáže poriadne potrápiť každú firmu bez ohľadu na jej veľkosť. Kto aspoň trochu dbá na poriadok a bezpečnosť práce, neobíde sa bez pevného poriadku, usporiadania a farebného značenia.

Farby na podlahe sú jedným z najlepších spôsobov, ako môžete vyznačiť:

  • zóny pre pohyb ľudí, vysokozdvižných vozíkov a iných strojov,
  • jednotlivé časti – napríklad časť skladu, kde sú uložené kvetináče, alebo tú, kam patria kanvice a pod., priestory, kam sa nemá chodiť,
  • nebezpečné miesta (zúžené cesty, neprehľadné zákruty i križovatky),
  • koridory a cesty.

Aké sú možnosti podlahového značenia?

Bežnou praxou je, že je v sklade jednoliata podlaha šedej či čiernej farby a na ňu sa zóny vyznačujú. Kreslí sa farbou alebo sa používa lepiaca páska. Páska je každopádne najhorším riešením, príliš nevydrží a rýchlo sa zlúpne, takže sa hodí ako dočasné riešenie. S farbami je to podobné. Majú síce dlhšiu životnosť, ale po niekoľkých rokoch sa ošúpu a musia sa udržovať. Vo finále teda vyjdú ešte drahšie, pretože firma musí platiť odstránenie i nový náter.

V opozícii k týmto dvom možnostiam stoja farebné PVC dlaždice Fortelock. Tie raz zacvaknete do seba ako puzzle a tým práca končí. Farba je trvalá, dlaždice vydržia naveky. A keby sa predsa len podarilo niektorú poškodiť, stačí tento jeden kus vymeniť. Obrovskou výhodou je tiež rýchla inštalácia. Prevádzka nemusí dlho stáť, ako by tomu bolo napríklad v prípade epoxidovej farby, ktorá schne 12 až 18 hodín.

S dlažbou Fortelock vyznačíte čokoľvek

Do skladov je vhodná PVC dlažba Fortelock Industry, ktorá je pripravená na vysokú záťaž v podobe vysokozdvižných vozíkov a ďalšej techniky. Tá sa dodáva v troch rôznych protišmykových vzoroch a 12 farbách. S pomocou rôznofarebných dlaždíc tak vykúzlite skoro čokoľvek, fantázii sa medze nekladú. Podlahu môžete ladiť do firemných farieb, vyznačiť koridory a pracovné zóny pre lepšiu bezpečnosť práce, červenou ohraničiť priestor, kam sa nemá chodiť.

Viac než na dizajn by sa v sklade malo každopádne dbať na praktickosť. Preto PVC dlažba Fortelock myslí na všetko a dajú sa zakúpiť tiež podlahové nájazdy – tie sa budú hodiť do farebných pruhov určených pre jazdu vysokozdvižných vozíkov. Do zón pre pohyb osôb je vhodné vybrať dezén s drsnejším vzorom proti šmyknutiu. To platí tiež pre časti skladu, kde sa dá predpokladať mokrá podlaha. Aj na ňu môžete upozorniť špeciálnou farbou podlahy.

Ako široké by mali byť cesty?

V rámci BOZP v skladoch sa hovorí o tom, že šírka komunikácie, na ktorej sú používané dopravné prostriedky, musí byť aspoň o 0,4 m väčšia než šírka najväčšieho stroja pohybujúceho sa po nej. Napríklad vysokozdvižné vozíky majú obvykle šírku okolo jedného metra, takže cestička by mala mať cca 1,5 metra. To vychádza na 3 dlaždice Fortelock vedľa seba. Cestička pre peších by mala mať šírku aspoň meter, to robí dve dlaždice.

Farebné značenie zón má byť praktické a uľahčovať živoť. Myslite na to.

Zony-v-skladu-Fortelock.jpg

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku