Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

V čom vyniká Fortelock v priemyselnom použití?

Či už je vaším cieľom renovácia a sanácia poškodenej podlahy v priemyselnom podniku alebo vybudovanie úplne novej priemyselnej haly, naozaj je najlepšie začať pekne od podlahy.

V prostredí veľkých firiem zvyčajne zodpovedajú za výber podlahovej krytiny projektanti a architekti, pri menších stavbách si všetko vyberie samotný majiteľ. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, zrejme ste sem zavítali, aby ste sa dozvedeli viac o PVC dlažbe Fortelock. Ak vám nestačí tvrdenie, že je to vhodná priemyselná podlaha, čítajte ďalej, objasníme vám, prečo sa hodí do priemyselných podnikov.

Na druhu priemyslu nezáleží, PVC dlažba obstojí ako podlaha v priemysle, ako je strojárstvo alebo výroba, tak aj ako podlaha v sklade. Tam všade má svoje opodstatnenie.

Zámková dlažba na akúkoľvek betónovú podlahu

Pozrime sa stručne napríklad na možnosti rekonštrukcie betónovej podlahy. Existuje ich veľa. Na zakrytie a opravu prasklín a vyrovnanie podlahy dobre poslúži cementová stierka. Často sa používajú aj epoxidové nátery. Možnou voľbou je aj  PVC dlažba Fortelock. Tú možno aplikovať na strojom hladené betónové dosky alebo betónovú podlahu akejkoľvek kvality, pričom dôkladnejšia príprava podkladu nie je nutná. V prípade väčších nerovností sa však odporúča vyrovnať betónový podklad. Potrebné cementové vsypy, samonivelačky, zálievky alebo nátery, nájdete na oficiálnych webových stránkach spoločnosti Fortemix.

Vlastnosti vhodné pre priemysel

PVC zámková dlažba vydrží všetky nástrahy, ktoré na ňu čakajú v priemyselných podnikoch. Štruktúru polyméru je odolná voči olejom a kyselinám. Voda nie je žiadny problém, pretože zámky sú tesné, a tak sa pod jej dlažbu dostane len minimum. Toto minimum sa navyše vďaka systému kanálikov AirFlow rýchlo odparí. Vďaka protišmykovému dezénu podlaha nie je šmykľavá (ani pre ľudí ani pre stroje), okrem toho patrí do kategórie ťažko horľavých podlahových krytín. Je pripravená aj pre vysokozdvižné vozíky, záťaž vydrží – variant dlažba Fortelock Industry je konštrukčne navrhnutá tak, aby bola zo spodnej strany plná, teda odolnejšia.

Pozrite si certifikáty výrobku

Podlahové značenie

Vo výrobných závodoch je praktické farebne odlíšiť pracovné zóny, uličky, ktorými prechádzajú vysokozdvižné vozíky a pod. Ide samozrejme o to, pomocou farby vyznačiť pruhy, zvýrazniť obrysy jednotlivých oblastí, a s farebnou PVC dlažbou táto starosť odpadne. Zámková dlažba Fortelock sa vyrába v rôznych farebných odtieňoch, tieto možno ľubovoľne kombinovať a pomocou nich vytvárať vzory. V mnohých prípadoch možno podlahu dokonca vytvoriť vo firemných farbách, odtieňov je na výber naozaj dosť. Na rozdiel od farebných pruhov, ktoré sa postupne odlúpnu, farby dlažby Fortelock sú trvalé.

Rýchla inštalácia aj svojpomocne

Významnú úlohu pri výbere správnej podlahovej krytiny zohráva aj cena. Vo veľkých výrobných halách a skladoch sa rozdiely medzi rôznymi typmi podláh môžu pohybovať rádovo v tisícoch aj desaťtisícoch, zaujímavou informáciou by preto mohlo byť, že pri pokladaní podlahy Fortelock možno významne ušetriť. Ako už bolo povedané, možno ju položiť na akýkoľvek betónový podklad a väčšinou bez lepidla. Dlaždice možno iba poskladať, lebo vďaka pevným zámkom dobre držia. Jeden človek stihne za hodinu položiť 30 m2 tejto PVC zámkovej dlažby.

Lacná výmena pri poškodení

Nech už je podlaha akokoľvek dobrá, vždy sa môže poškodiť. Stačí napríklad, aby na zem spadol ostrý predmet. Pri PVC dlažbe je v tomto prípade pomoc veľmi jednoduchá. Dlaždice možno meniť aj jednotlivo, náklady na opravu sú minimálne.

Cena, kvalita, odolnosť, skúsenosti s daným materiálom. Toto sú hlavné kritériá, ktoré si treba všímať pri výbere podlahy. Fortelock vyhovuje vo všetkých týchto oblastiach, je teda na čase vziať ju do úvahy pri kúpe podlahy do priemyselných objektov.

prumyslova-podlaha.jpeg tiskarna-kowalik-009.jpg

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku