Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

PVC dlaždice Fortelock – odolnosť voči vode a vlhkosti

PVC dlaždice Fortelock sú obľúbenou voľbou pre garáže, dielne a priemyselné priestory vďaka svojej odolnosti a jednoduchej údržbe. S blížiacou sa zimou sa zvyšuje riziko kontaktu dlaždíc s vodou, dažďom alebo topiacim sa snehom. Zákazníci sa nás preto často pýtajú na odolnosť dlaždíc voči týmto podmienkam. V článku sa zameriavame na rozdiel medzi vodovzdornosťou a vodotesnosťou. Opisujeme tiež, ako systém Air Flow prispieva k ochrane dlaždíc Fortelock pred vlhkosťou.

PVC dlaždice Fortelock sme navrhli tak, aby odolávali bežnému mechanickému namáhaniu a rôznym chemickým látkam. Vďaka tomu sú vhodné na použitie v mnohých prostrediach. Keďže v zimnom období sa stretávame s väčším množstvom vody a snehu, je dôležité pochopiť, ako môžu tieto faktory ovplyvniť PVC dlaždice Fortelock a ako zabezpečiť ich dlhodobú funkčnosť a estetiku.

Odolnosť voči vode verzus vodotesnosť

Dlaždice Fortelock sú vodovzdorné, čo znamená, že do určitej miery odolávajú prenikaniu vody. Vodovzdornosť zahŕňa schopnosť materiálu odolávať vode a zabraňovať jej prenikaniu cez povrch. Na druhej strane vodotesnosť je pojem, ktorý označuje úplnú neschopnosť vody preniknúť cez materiál za akýchkoľvek okolností. V praxi to znamená, že hoci PVC dlaždice Fortelock dokážu účinne odolať vode na svojom povrchu, nie sú úplne nepriepustné. V určitých situáciách môže voda preniknúť cez spoje medzi dlaždicami.

Systém Air Flow

Aj napriek vysokej tesnosti zámkov dlaždíc Fortelock si voda môže nájsť cestu pod dlaždice. V takom prípade sa uplatní systém Air Flow, ktorý je integrovaný do spodnej strany dlaždíc. Systém Air Flow je tvorený takzvanými odvodňovacími kanálikmi, ktoré umožňujú odvádzanie tekutín a podporujú proces odparovania a odvetrávania. To umožňuje rýchlejšie vysychanie pod dlaždicami a minimalizuje sa tak riziko akumulácie vlhkosti a následného poškodenia podlahy. Tento systém obsahujú všetky dlaždice v našej ponuke Industry.

Údržba PVC dlaždíc Fortelock v prípade kontaktu s tekutinami

Ak sa na povrch dlaždíc Fortelock dostane väčšie množstvo tekutín, napríklad z rozliateho nápoja, kvapkajúceho auta alebo roztopeného snehu, môžete ich ľahko odstrániť. Na tento účel možno použiť napríklad podlahovú stierku alebo iné nástroje vhodné na zachytávanie a odstraňovanie vody. Tipy a rady na údržbu nájdete aj v našich videách.

Odporúčania pre prostredia s vysokou vlhkosťou

Ak je vlhkosť prítomná už v podklade, napríklad dôsledkom podmáčanej podlahy alebo iných stavebných problémov, inštaláciu PVC dlaždíc Fortelock neodporúčame. V takých prípadoch najprv odstráňte zdroj vlhkosti a zaistite, aby bol podklad pred kladením dlaždíc suchý a stabilný.

PVC dlaždice Fortelock predstavujú odolné a praktické riešenie pre podlahové krytiny v mnohých prostrediach. Ich vodovzdorné vlastnosti spolu s inovatívnym systémom Air Flow zaručujú, že aj pri kontakte s vodou alebo snehom dokážu dlaždice efektívne chrániť podlahu a zostať funkčné. V prípade pretrvávajúcej vlhkosti z podkladu je však nutné zaistiť nápravu takéhoto stavu ešte pred inštaláciou dlaždíc, aby ste predišli potenciálnym problémom s vlhkosťou v budúcnosti.

PVC dlaždice Fortelock

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku