Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Prečo je Fortelock najlepšou voľbou pre priemyselné podlahy?

Spoločným znakom pre dokonalé priemyselné podlahy je, že sú odolné voči vysokému zaťaženiu vysokozdvižných vozíkov a paletových vozíkov a je možné ich inštalovať bez zastavenia pracovných činností a ľahko obnoviť v konkrétnych poškodených miestach. Priemyselné podlahy sú takmer vždy bolestivým miestom pre všetky spoločnosti, ktoré sa chystajú vylepšiť svoje pracovné prostredie. V tomto článku vám vysvetlíme, prečo je Fortelock ideálnym riešením pre obnovu pracovného prostredia, bez ohľadu na záťaž alebo potreby špecifické pre vaše podnikanie.

Najprv sa budeme venovať hlavným problémom najbežnejších priemyselných podláh na trhu (epoxidová živica, betónové a keramické dlaždice) a prečo sú priemyselné PVC dlaždice Fortelock lepšou voľbou.

Epoxidová živica

Epoxidová živica je jednou z najpoužívanejších podláh medzi priemyselnými podlahami, pretože sa nanáša priamo na nový alebo regenerovaný betón a zvyšuje jej ľahké čistenie, eliminuje problém prachu typického pre betón a poskytuje čistý a profesionálny estetický výsledok.

Hlavné problémy epoxidovej živice

Podlaha z epoxidovej živice potrebuje dokonalý, suchý, rovný povrch. Je potrebné zvážiť zastavenie pracovných činností na približne 14 dní, čo môže byť problém. Aby bolo možné správne aplikovať ochrannú fóliu na podlahu, je nutné rozobrať všetky stroje, priemyselné police a rôzne iné inštalácie. Dlhodobé pôsobenie kyselín a olejov môže zmeniť farbu živice a vytvárať veľmi evidentné a neopraviteľné škvrny. Tento druh podlahy tiež trpí vlhkosťou a je často nutné použiť parozábranu. Nie je odolná proti nárazom a často spôsobí pád kladiva či iného pracovného nástroja prasklinu, ktorá sa časom začne zväčšovať.

Betónové podlahy

Betónové podlahy sú klasikou a vždy boli prvou priemyselnou podlahou inštalovanou po potere v každej novej stavbe. V skutočnosti je to najbežnejší východiskový bod pre akékoľvek alternatívne priemyselné podlahy, ako sú živice a dlaždice. Betón je však preslávený obtiažnym čistením, prachom vznikajúcim pri drvení na jeho povrchu a škvrnami. Olejové a kyslé škvrny sú určite hlavným problémom týchto podláh, pretože sú porézne, nevratne ich absorbujú, ako by to bola huba. Akákoľvek následná inštalácia akejkoľvek inej priemyselnej podlahy predpokladá, že sa betón z týchto infiltrácií vyhladí a vyčistí.

Hlavné problémy betónu

Čistenie betónového povrchu je ťažké a veľmi prašné. Veľmi ľahko sa betón farbí, škvrny nemožno ľahko odstrániť. Pokiaľ sa rozhodnete pre betónovú podlahu, musíte počítať s úplným zatvorením prevádzky a tiež s odstránením všetkých strojov a nábytku.

Keramické obklady

Keramické dlaždice sú v priemyselných kontextoch veľmi obľúbené, ale z hľadiska opráv sú určite tým najhorším riešením. Keramika je tvrdá, a preto absorbuje akýkoľvek náraz alebo pád ťažkých predmetov s následnými prasklinami. Akákoľvek štrukturálna porucha na podlahe má za následok rozbitie keramiky. Okrem toho sú náklady na inštaláciu a opravy skutočne vysoké.

Hlavné problémy keramických obkladov

Výroba musí byť pri inštalácii keramických obkladov úplne zastavená. Pokládka si vyžaduje veľmi dlhú dobu inštalácie a náklady sú vďaka tomuto materiálu vysoké. Keramické obklady sú veľmi málo odolné proti nárazu a padajúcim ťažkým predmetom.

Fortelock je ideálna podlaha pre akékoľvek odvetvie

Naše podlahy sú vytvorené na riešenie hlavných problémov alternatívnych priemyselných podláh. Či už sa jedná o prostredie HACCP alebo sklad podliehajúci vysokozdvižnému alebo paletovému vozíku. Fortelock vždy ponúka najlepšie riešenie, a to nielen z ekonomického hľadiska, ale aj z hľadiska technológie a času. Naše podlahy sú rovnako odolné, ľahko sa čistia a sú certifikované podľa najvyšších platných noriem.

Dlaždice sú vysoko odolné voči nárazom a pádu ťažkých predmetov a taktiež voči kyselinám a olejom. Disponujú systémom AirFlow, ktorý umožňuje cirkuláciu vzduchu pod podlahou a zabraňuje plesniam alebo kondenzácii vlhkosti. Z ďalších výhod je potrebné spomenúť možnosť výmeny jednotlivej poškodenej dlaždice bez toho, aby sa musela vymeniť celá podlaha.

IMG-20190411-WA0002 vozik (1)

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku