Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Podporili sme projekt proti domácemu násiliu

Ďalšia neziskovka, ktorú sme podporili v rámci firemného programu Fortegrant je frýdecko-místecký Lumpíkov. Lumpíkov je neziskovou organizáciou a cieľom založenia tejto organizácie bolo vytvorenie komunity, kde by sa mamičky mohli združovať, vymieňať informácie a o ktorých deti by bolo postarané v mnohých krúžkoch.

Lumpíkov ale nie je len o deťoch. Je tiež o ženách, ktoré sa po materskej či rodičovskej dovolenke chcú vrátiť späť do práce. Trh práce sa neustále vyvíja a návrat do zamestnania môže byť obzvlášť po niekoľkých rokoch náročný. S týmto problémom pomáha Lumpíkov cez vzdelávacie kurzy, ktoré sú dotované z Európskeho sociálneho fondu.

Fortemix podporil projekt, ktorý pomáha ženám, ktoré zažívajú domáce násilie.

Slová riaditeľky Lumpíkova:Zo začiatku to vyzerá ako láska z filmu. Neskôr sa ale môže zmeniť na nočnú moru. A to nielen pre ženu, ale aj pre jej deti.

Keď sme v boji proti domácemu násiliu vo Frýdku-Místku začínali, mysleli sme si, že pomoc bude potrebovať 1 až 2 ženy. Poslednou dobou sa nám ale ozýva takmer každý týždeň jedna žena so žiadosťou o pomoc. Niekedy je to psychické násilie, keď ju muž zamyká doma, vyhráža sa, alebo vyhadzuje z domu, inokedy to je fyzické násilie, keď žena končí v nemocnici. V tomto neustálom strachu tak žije nielen žena, ale aj jej deti. Strach zaspať, strach čokoľvek povedať, strach z toho, čo bude nabudúce.

Ženám poskytujeme bezplatnú právnu pomoc, zastupovanie na súde, psychologickú pomoc pre ňu aj pre jej deti. Najťažšou úlohou je potom nájsť náhradné bývanie, pretože je pre nich stabilizovanie po finančnej stránke veľmi náročné.

www.lumpikov.cz

A4_Nasili

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku