Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Podlaha do skladov a dielní, ktorá vydrží

V skladoch a dielňach je podlaha namáhaná viac než kdekoľvek inde. Musí prežiť rozliate prípravky, vodu, pohyb vysokozdvižných vozíkov i ťažobu skladovaného materiálu. Ideálne by mala byť ešte jednoduchá na údržbu. Tiež takú hľadáte?

V skladoch a dielňach sa bežne používa betónová podlaha, ktorá má svoje výhody. Ak hľadáte podlahu do malej domácej dielne a nepotrebujete nič špeciálneho, možno vám aj postačí. Firmy by však do svojich veľkých skladov mali zvážiť aj alternatívy. PVC podlaha do dielne i skladu môže ponúknuť viac pozitív, než by ste očakávali.

Hľadáte podlahu, ktorá vydrží?

Dlhá životnosť je väčšinou najdôležitejším kritériom zákazníkov. Ak máte rovnakú požiadavku, mohla by vaše potreby uspokojiť PVC podlaha Fortelock Industry. Tá je totiž robená priamo do priemyselných prevádzok. Je skvelým riešením do skladov, kde sa uchováva ťažký tovar. Zvládne totiž vysoké zaťaženie a nebude jej vadiť ani vysokozdvižný vozík – bez problémov sa vyrovná so štvorkolesovými vozíkmi s gumenými pneumatikami so zaťažením až 1500 kg. Bude sa hodiť do vášho skladu, hangáru, továrne i menšej dielne. Disponuje tiež vysokou chemickou odolnosťou, takže si nemusíte robiť starosti, keď sa vám na ňu niečo vyleje. Vzhľadom na širokú škálu farieb umožní vytvárať na podlahe praktické vzory, vďaka čomu jasne vyznačíte rôzne zóny a napomôžete bezpečnosti práce.

PVC dlažbu položíte ďaleko ľahšie

Pri váhaní, akú podlahu do dielne, by ste mali začať u jej inštalácie. S betónom je to trochu komplikovanejšie. Jedným z častých problémov býva, že zo všetkého je najprv potrebné pripraviť si podklad. Pokiaľ sa púšťate do rekonštrukcie podlahy v dielni či sklade, musíte zariadiť, aby bola plocha čistá a súdržná. Ak začínate od začiatku, je nevyhnutné pripraviť si štrkový odsyp. Potom nasleduje vyrovnávacia rovina pomocou oceľových trubiek či drevených hranolov. Namieša sa betón, naleje sa na podlahu a zarovná sa napríklad pomocou vyrovnávacej laty. Na záver sa podlaha nastrieka akrylátovou živicou, aby sa znížila jej nasiakavosť. Toto všetko po pravde vyžaduje nielen čas, ale aj patričné vybavenie.

S PVC dlažbou je skoro všetko ľahšie. Prvý krok je rovnaký – povrch musí byť tiež hladký a rovný, čoho docielite napríklad samonivelačnou hmotou. Kriedou si na podlahu nakreslíte linky, nachystáte si pílku, gumové kladivo a pustíte sa do práce. Najskôr je potrebné poukladať celé dlaždice, vďaka systému zámkov do seba krásne zapadnú. Potom si narežete tie okrajové. V skladoch a dielňach, kde sa pohybujú vysokozdvižné vozíky alebo je trvale vyššia vlhkosť, je lepšie dlaždice podlepiť lepidlom.

V menšej dielni teda položenie zvládnete i bez odbornej pomoci a vo veľkých skladoch nebudete brzdiť prevádzku. Položenie PVC dlažby je záležitosť niekoľkých hodín v závislosti od veľkosti priestoru. Jeden človek zvládne položiť 20 m2 dlažby za hodinu.

Čo betónové podlahy nedokážu

Betón ako priemyselná podlaha je bezpochyby dobrý a svoj účel plní dostatočne. Pokiaľ však túžite po zmene, Fortelock Industry bude určite skvelou voľbou.

Jednoduché čistenie: V domácej dielni stačí handra či mop a bežný čistiaci prostriedok na podlahu. Vo väčšom sklade poriadok zastane napríklad čistiaci stroj s PVC rotačnou kefou.

Farebné odlíšenie: V továrňach a väčších priestoroch bývajú často farebne odlíšené rôzne zóny. S pomocou PVC dlažby Fortelock toho dosiahnete jednoducho, predáva sa totiž v rôznych farbách.

Protišmykový povrch: Dlaždice Fortelock sú vybavené protišmykovým povrchom, čo je dobré nielen pre chodcov. Užitočná vlastnosť je to najmä v skladoch, kde sa pohybuje manipulačná technika. Taktiež paletový vozík môže na mokrej podlahe dostať šmyk.

Opraviteľnosť: Betónovú podlahu neopravíte po častiach, zato PVC dlažbu áno. Je možné vymeniť i jednu dlaždicu.

Klasická betónová podlaha, alebo moderná PVC dlažba?

Betónové podlahy v skladoch a dielňach majú svoje miesto. Keď na spevnenie vrchnej vrstvy použijete cementové vsypy, budú ešte o čosi odolnejšie. V ostatných ohľadoch ale trocha zaostávajú. Pokiaľ túžite po modernejšom riešení s pridanou hodnotou, Fortelock Industry rozhodne stojí za zváženie.

poskozena_podlaha.jpeg betonova_podlaha.jpeg fortelock_pokladka.jpg fortelock_barevna_skala.jpg

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku