Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Podlaha do posilňovne či fitness centra. Akú zvoliť?

Podlahy v telocvičniach, fitness centrách, ale aj domácich posilňovniach dostávajú zabrať dennodenne. Či už ste majiteľom fitness centra, alebo radi trávite voľný čas vo svojej vlastnej domácej posilňovni, určite ste sa už zamýšľali nad tým, akú podlahu zvoliť pod vaše náradie či stroje.

Možností je viacero. Od klasických palubových podláh, používaných najmä v telocvičniach, cez gumené podlahy až po betón v kombinácii s kobercom či inou podlahovou krytinou. Počuli ste však už o PVC dlaždiciach?

Rýchla a svojpomocná inštalácia na takmer akýkoľvek povrch

Začnime pekne od začiatku a to jednou veľkou výhodou tohto dlaždicového podlahového systému. Opäť pritom platí, že nezáleží, či ste majiteľom väčšieho či menšieho fitness centra alebo „len“ domácim nadšencom. Svojpomocnú montáž privíta naozaj každý, kto rozmýšľa nielen funkčne, ale aj ekonomicky.

PVC dlažbu Fortelock je možné inštalovať na takmer akýkoľvek povrch. Základným predpokladom je tvrdý a čo najrovnejší pôvodný povrch. V prípade, že je vašim pôvodným povrchom betón, stačí ho pozametať, prípadne povysávať a môžete začať s položením dlaždíc. Z recenzií našich zákazníkov môžeme potvrdiť, že inštaláciu zvládne naozaj každý, čím sa vyhnete navýšeniu nákladov v podobe prác a služieb podlahárskych firiem.

Fortelock funguje na systéme zámkovej dlažby, každá dlaždica je po stranách vybavená zámkami, ktoré do seba dokonale zapadajú. Tvoria pevný spoj a na ich montáž vám postačí gumené kladivo, pričom jedna osoba je schopná položiť až 20 m2 podlahy za jedinú hodinu.

Ľahká údržba a okamžitá použiteľnosť

Možno vám hlavou bežia otázky typu: „Ako sa to bude čistiť?“, alebo, „Ako dlho treba čakať, kým môžem podlahu začať používať?“ Dobrou správou je, že PVC dlažba je po položení okamžite pripravená na použitie a na jej údržbu nie sú potrebné žiadne špeciálne zariadenia či prostriedky. V prípade, že ste doteraz mali vo svojom fitness centre koberec, rozlúčte sa s jeho namáhavým čistením či prašnosťou. Na udržanie čistoty vo vašej posilňovni vám pri použití Fortelocku postačí vysávač. S vyliatymi nápojmi či telesným potom si zas hravo poradí obyčajný čistiaci prostriedok a mop.

Vysoká odolnosť – nárazy činiek už nebudú problémom

Určite sa to stalo už aj vám, nedbalosť či niekedy len lenivosť vašich klientov položiť použité náradie do stojanov či na zem neraz spôsobia jeho pád. Náraz činky alebo náradia dokáže betónovej podlahe časom narobiť veľké problémy. V lepšom prípade len popraská, v horšom sa začne droliť či dokonca prepadať. Vtedy neostáva nič iné len podlahu opäť narovnať, čo je náročné nielen z hľadiska realizácie, ale aj financií a času – prevádzku je potrebné na čas zatvoriť.

Fortelock, vhodný aj do ťažkého priemyslu, si s takýmito nárazmi hravo poradí. Je totižto vyrobený tak, aby vydržal aj nápor vysokozdvižných vozíkov s nákladom až 1500 kg. Navyše neslúži len ako ochrana vášho podkladu, ale poskytuje aj zvukovú, a ako výrobok z PVC, i tepelnú izoláciu. V prípade, že by sa predsa len niektorá z dlaždíc poškodila, nemusíte riešiť nákladnú opravu vašej betónovej podlahy, ale stačí vymeniť kus za kus.

Šmýkať sa vám nebude

Počas cvičenia, napríklad pri drepoch či výpadoch, je dôležitá stabilita a „pevná pôda“ pod nohami. Protišmykovými parametrami disponujú aj PVC dlaždice Fortelock a tak sa vám nestane, že by ste pri cvičení podobne náročných cvikov podkĺzli. Podlahu si navyše môžete vybrať až v 4 dezénoch, pričom každý z nich spĺňa prísne kritéria Európskych noriem.

Farebná pestrosť a mobilita

Ďalšou výhodou, ktorú zaiste privíta každý majiteľ športového zariadenia, je možnosť výberu a kombinácie až 12 farieb. PVC dlaždicami o rozmeroch 51 x 51 cm (vrátane zámkov) tak ľahko oddelíte jednotlivé zóny vášho fitness centra. Vašim návštevníkom bude z takéhoto členenia ihneď jasné, kde je priestor vyhradený na kardio či naopak, kde sa cvičí s ťažkými váhami a pod. Dlaždice môžete položiť aj pod jednotlivé stroje a v prípade, že sa časom rozhodnete ich presunúť na iné miesto, jednoducho presuniete aj podlahu. Podlahové systémy Fortelock sú totižto prenosné a skladanie a následné rozobratie nemá vplyv na pevnosť zámkov.

Záruka až 12 rokov

Možno ste sa už stretli, alebo máte vlastnú skúsenosť s dlaždicami vyrobenými z gumy. Tie sa podobajú a je možné pomýliť si ich s PVC dlažbou, no majú, okrem iného, jednu veľkú nevýhodu. Väčšina z nich je príliš mäkká a po čase či vplyvom teplotných podmienok začnú meniť svoj tvar. U dlažby Fortelock môžete zabudnúť na vlnenie či zničenie zámkov. Aj v tomto ohľade spĺňa náročné požiadavky európskych noriem a za jej kvalitou si stojíme zárukou až na 12 rokov.

Ak vás naša podlaha zaujala, no ešte ste sa s ňou nestretli na vlastné oči, radi vám pošleme vzorku zdarma. Budete si tak môcť urobiť vlastný obraz o kvalite a húževnatosti materiálu, z ktorého je Fortelock vyrábaný. Stačí vyplniť náš formulár „vzorka zdarma“.

Sledujte nás aj na Facebooku. Nájdete na ňom novinky, referencie od zákazníkov, videá z montáží a mnoho ďalšieho obsahu.

fitness_podlaha_1200_628.png fitness_podlaha_6 fitness_podlaha_5 fitness_podlaha_2

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku