Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Podlaha do garáže pre veteránske autá

Starostlivosť o veterána nie je rovnaká ako starostlivosť o nové auto. Vzhľadom na vek a stav rôznych komponentov potrebujú veteráni veľa starostlivosti, aby bola uchovaná ich príťažlivosť a zabránilo sa korózii pôvodných dielov. Ale ako každý majiteľ klasického automobilu vie, ich údržba je súčasťou radosti z ich vlastníctva. Ak ste v starostlivosti o veterána nováčikom, je jednou z najväčších výziev, ktorým čelíte, zvládnutie údržby potrebnej na ochranu vášho vozidla. Najdôležitejšia je ale otázka, akú podlahu pre svojho vysnívaného miláčika zvoliť?

Výber podlahy do garáže a najbežnejšie druhy podláh

Pokiaľ uvažujete o rekonštrukcii podlahy v garáži a premýšľate nad tým, akú podlahu zvoliť, poradíme Vám a pomôžeme Vám sa dobre rozhodnúť. Vyrábame podlahy, ktoré sú prispôsobené potrebám náročných podmienok v garáži.

1) Epoxidová živica

Epoxidová živica je jednou z najpoužívanejších podláh medzi podlahami do garáže či priemyslu, pretože sa nanáša priamo na nový alebo regenerovaný betón. Dlhodobé pôsobenie kyselín a olejov môže zmeniť farbu živice a vytvárať veľmi evidentné a neopraviteľné škvrny. Tento druh podlahy tiež trpí vlhkosťou, nie je odolná proti nárazom a často spôsobí pád kladiva či iného pracovného nástroja prasklinu, ktorá sa časom začne zväčšovať.

2) Betónová podlaha

Betónové podlahy sú klasikou medzi podlahami. Betón je však preslávený náročným čistením, prachom vznikajúcim pri drvení na jeho povrchu a škvrnami. Olejové a kyslé škvrny predstavujú veľký problém, pretože sa nedajú odstrániť.

3) Keramická dlažba

Keramické dlaždice sú tiež obľúbené, ale z hľadiska opráv sú určite tým najhorším riešením. Keramika je tvrdá a absorbuje akýkoľvek náraz alebo pád ťažkých predmetov s následnými prasklinami. Akákoľvek štrukturálna porucha na podlahe má za následok rozbitie keramiky. Okrem toho sú náklady na inštaláciu a opravy skutočne vysoké.

4) PVC dlaždice Fortelock

Fortelock vždy ponúka najlepšie riešenie, a to nielen z ekonomického hľadiska, ale aj z hľadiska technológie a času. Naše podlahy sú odolné, ľahko sa čistia a sú certifikované podľa najvyšších platných noriem s ohľadom na ekológiu.


Dlaždice sú vysoko odolné voči nárazom a pádu ťažkých predmetov a taktiež voči kyselinám a olejom. Disponujú systémom AirFlow, ktorý umožňuje cirkuláciu vzduchu pod podlahou a zabraňuje plesniam alebo kondenzácii vlhkosti. Z ďalších výhod je potrebné spomenúť možnosť výmeny jednotlivej poškodenej dlaždice bez toho, aby sa musela vymeniť celá podlaha.

Pre nerovný podklad podlahy v garáži alebo vyššiu záťaž

Dlaždice Industry

  • Rad Industry je určený pre najvyššiu priemyselnú záťaž vrátane vysokozdvižných a paletových vozíkov
  • Jednoduché kombinovanie farieb
  • Možnosť vytvárania koridorov, ciest a navádzacích pruhov
  • Vhodné do priestorov s vysokým bodovým alebo dynamickým zaťažením

Fortelock Industry je možné zakúpiť aj vo verzii ECO – vyrobené z recyklovaného granulátu, obdobné vlastnosti, horšia vizuálna kvalita.

Pre rovný podklad podlahy v garáži a nižšiu záťaž

Dlaždice XL

Pre vzhľad podlahy bez priznaných zámkov

Dlaždice Invisible

  • Skryté zámky (po položení pokládky nie sú vidieť)
  • Unikátny dezén hadej kože s odleskami a jednoduchším upratovaním
  • Rad Invisible je určený do komerčných, obytných i priemyselných a skladových priestorov

Čistenie a údržba PVC podlahy Fortelock

Podlahu Fortelock vyčistíte jednoduchým vytretím vodou s bežným saponátom. Podlaha vykazuje nadpriemernú odolnosť voči slabým kyselinám, riedeným kyselinám, alkáliám, mydlám a rozpúšťadlám. Nafta a silné kyseliny podlahe neškodia, pokiaľ je príslušné postriekanie okamžite opláchnuté.

Vybrali ste si pre svojho miláčika podlahu Fortelock, ale nie ste si istí, akú zvoliť farbu a dezén? Objednajte si vzorky dlaždíc Fortelock 8×8 cm.

Fortelock na YOUTUBE

Sledujte Fortelock YouTube kanál, kde pravidelne pridávame nový obsah. Zaujímať vás môže:

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku