Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Garáž pre veterány

Dnes pre vás máme projekt s PVC dlažbou Fortelock, ktorú inštaloval náš zákazník zo Švajčiarska. Išlo o 150 m2 s dlažbou Fortelock Industry Graphite. Jeho skúsenosť pre vás môže byť inšpiráciou, ak podlahu stále riešite, alebo zdrojom nových informácií.

V priebehu dvoch minút sa dozviete:

  • Aké problémy zákazník riešil s pôvodnou epoxidovou podlahou
  • Ako hodnotil technické parametre dlažby
  • Ako prebiehala inštalácia

Potreba novej podlahy a jej výber

nevyhnutná opakovaná renovácia starej betónovej podlahy s epoxidovým náterom prinútila zákazníka zvažovať aj iný typ podláh pre vysokú záťaž. Najväčším problémom pôvodnej podlahy bolo drobenie povrchu, zažieranie pneumatík áut do povrchu, náročná údržba a prašnosť.

Liata podlaha už v túto chvíľu nepripadla v úvahu. Preto náš zákazník hľadal iný typ podlahy, ktorá bude odolná voči vysokému zaťaženiu a pôjde jednoducho vyčistiť. Ako sám povedal: „…podlaha musí niečo vydržať.“ Pri výbere hrala rolu aj možnosť svojpomocnej inštalácie.

Dôvody pre Fortelock

Typy dlaždíc, akými sú Fortelock, zákazník predtým nepoznal, preto sa o ne začal zaujímať viac: „…písali, že vydrží vysoké zaťaženie a že je odolná. Páčili sa mi i farby. Nakoniec ma presvedčila jednoduchosť inštalácie vhodná i pre laika.“

Ďalšie požiadavky na podlahu

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o veľkú garáž, kde stoja vystavené vozidlá, boli dôležité aj parametre protišmyku, odolnosť proti oteru a rozmerová stálosť: „…podlaha sa nachádza v garáži, kde je väčšinou tma, preto nás kritérium svetelnej stálosti až tak nezaujímalo. Dosť nám ale záležalo na rozmerovej stálosti, aby sa nám podlaha pod tlakom áut nerozchádzala.“ Zásadnou požiadavkou tiež bolo, aby na podlahe nevznikali šmuhy od pneumatík, prípadne sa dali vyčistiť.

Ekológia

Pri výbere podlahy sa klient o ekologické aspekty nezaujímal, Při výběru podlahy se klient o ekologické aspekty nezajímal, v každom prípade spätne dodal: „…pokiaľ je Fortelock z recyklovaného materiálu, je to výborná správa.“

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Montáž novej dlažby trvala o niečo dlhšie, než zákazník predpokladal. Dodáva, že to bolo spôsobené atypickým tvarom miestnosti. Dlaždice bolo potrebné významne rezať. Položenie dlažby v priestore o veľkosti 150 m2 zabralo 2 dni. Zákazník vyzdvihol tiež prednosť podlahy spočívajúcu v nepotrebnosti lepenia dlaždíc. K údržbe po celú dobu používa bežný čistiaci prostriedok.

Spokojnosť s dlažbou Fortelock

Fortelock dodal zákazníkovi náš distribútor Thiel Morefloor, ktorého si zákazník veľmi pochvaľoval. Oceňuje včasnú dodaciu lehotu aj prístup. PVC dlažba Fortelock spĺňa podľa zákazníka všetko, čo je propagované a deklarované. Vyzdvihuje jednoduchú inštaláciu, údržbu, pekné farby a predovšetkým fakt, že na podlahe neostávajú otlaky ani pri dlhšom státí vozidiel.

rozhovor_c_22_3-300x146 svajciarsko_garaz_1-998x1024

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku