Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Druhá šanca pre Lukáška

Prešli si peklom, ale s úsmevom na tvári stále bojujú. Aj keď unavení, príjemní a ústretoví. To sú rodičia malého Lukáška, ktorému sa pred pár rokmi prihodila nehoda, ktorá sa môže stať komukoľvek z nás. Stačia sekundy.

Jedného májového dňa sa hral Lukáško s babičkou a dedom a rodičia natierali plot. Pretože bol odmalička veľmi živé dieťa, v nestráženom okamihu sa sám vydal k bazénu. Starí rodičia si toho bohužiaľ nevšimli, a tak Lukáško v zápale nadšenia do bazéna spadol a začal sa topiť. Aj keď sanitka dorazila za päť minút, ešte nejaký čas trvalo, kým sa podarilo Lukáška oživiť a začalo mu zase srdiečko tĺcť. Nasledovala rýchla cesta do Fakultnej nemocnice v Ostrave. Stav Lukáška bol veľmi kritický. V umelom spánku strávil desať dní a dýchal len vďaka pľúcnemu ventilátoru. Bojoval o každý ďalší deň svojho života. Po určitom čase bol prevezený do Mestskej nemocnice Fifejdy, kde dvanásťkrát podstúpil liečbu v hyperbarickej komore. Táto terapia mu veľmi pomohla, pomaly začal robiť prvé pokroky. Napriek tomu bol chlapčekov mozog poškodený viac, než sa očakávalo. Podľa lekárov do troch rokov od úrazu je najväčšia šanca na väčšie pokroky.

Lukáškovi sa naskytla nová nádej, ktorá spočíva v aplikácii kmeňových buniek, ktoré pomohli iným deťom s rovnakým problémom. Tieto nevyhranené bunky putujú po tele a opravujú všetko, čo je zle. Nemôže poľaviť ani v intenzívnych rehabilitáciách a ďalších liečebných procedúrach. Potrebovať bude tiež nevyhnutné zdravotné pomôcky. To všetko však obnáša nielen obrovské úsilie bojovať a nevzdať sa, ale aj veľkú finančnú čiastku, ktorú jeho rodičia bohužiaľ nemajú.

My sme Lukáška finančne podporili v rámci firemného charitatívneho programu FORTEGRANT už druhýkrát a na konci minulého roka nás potešili návštevou aj s malým čerstvo narodeným bračekom. Podporiť ich môžete prostredníctvom daru aj Vy na www.uzdraveniprolukaska.cz a tu si môžete prečítať aj celý príbeh www.druha-sance-pro-lukiho.webnode.cz A ak chcete vidieť Lukáškove pokroky, môžete ich sledovať na Facebooku. Držíme päste a veríme v plné uzdravenie!

315261520_806434940463154_4596629171017294913_n

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku