Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Budujete obchodné priestory alebo malú kanceláriu? Začnite od podlahy

Obchody, malé kancelárie, vstupné priestory, showroomy, pracovne, zázemie pre zamestnancov. Tam všade možno uvažovať o dlažbe Fortelock Decor, ktorá si zachováva všetky vlastnosti, ktoré od nej očakávate, a okrem toho vyzerá elegantne. Vzhľadom smelo nahradí obyčajnú dlažbu, môže vyzerať ako kameň a pripravuje sa aj variant so vzorom dreva.

Podlahové krytiny v komerčných priestoroch by mali byť účelné, funkčné a zároveň estetické. Veľmi častou voľbou je linoleum alebo laminát. Lenže oba tieto typy majú v porovnaní s PVC dlažbou Fortelock určité nevýhody.

Čo vás možno odradí od linolea a laminátovej podlahy?

Obľúbené linoleum sa vyrába z obnoviteľných zdrojov, má dlhú životnosť a nemení vzhľad. Je k dispozícii s mnohými vzormi a rôznou hrúbkou, pričom platí, že vyššia hrúbka znamená vyššiu kvalitu. Problém však môže nastať už s montážou. Povrch musí byť stopercentne čistý, rovný a suchý, a ak sa montáž príliš nevydarí, budú vznikať vzduchové bubliny. Linoleum má tendenciu „pracovať“. Okrem toho sa nezaobíde bez údržby a z času na čas ho treba navoskovať. A cena? Cenovo dostupné linoleum uspokojí každého záujemcu, pretože najnižšia cena sa začína už na cca 130 Kč/m2. O vysokej kvalite však v tomto prípade nemožno hovoriť a za dobré lino sa pripláca aj niekoľko stoviek na meter štvorcový. A to ešte nepočítame cenu za montáž.

Laminátové podlahy spravidla volia ľudia, ktorí túžia po dreve, ale nemôžu si ho pre vysokú cenu dovoliť. Laminát imitujúci rôzne dreviny dostanete za cenu od 200 do 1000 Kč/ m2, opäť však ešte musíte pripočítať aj prácu. Jeho veľkou výhodou je odolnosť voči záťaži, nepoškodia ho ani kolieska invalidného vozíka ani tlak ťažkého nábytku. Nevýhodou v podnikateľskom prostredí sú zlé zvukovoizolačné vlastnosti. O poschodie nižšie bude počuť každý váš krok.

Čím boduje Fortelock Decor?

PVC dlažba Fortelock Decor je v súčasnosti k dispozícii v dvoch typoch – Business a Solid. Séri Business vyzerá ako kameň, Solid pripomína klasickú dlažbu. Vyrába sa vo svetlých odtieňoch, ktoré nezatemnia priestor, preto sú vhodné aj do menších miestností s nedostatkom svetla.

V porovnaní s linoleom a laminátom jeho hlavná prednosť spočíva v montáži. PVC dlaždice sa nemusia lepiť, iba sa položia a ich pevné umiestnenie zaisťuje systém zámkov. Poskladať ich vedľa seba zvládne každý, stačí mu na to gumené kladivo. Tým pádom odpadajú náklady na montáž. Keďže dlaždice nie sú lepené,  kedykoľvek možno vziať poškodený kus a nahradiť ho novým. A dokonca sa dá rozobrať celá podlaha, čo ocenia podnikatelia, ktorí si prenajmú kanceláriu a predpokladajú, že raz sa odsťahujú.

Vlastnosti dlažby Fortelock Decor sú rovnaké ako u ostatných modelov. Má dlhú životnosť, vysokú odolnosť voči opotrebeniu (aj voči stoličke s kolieskami) a chemikáliám, nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. Stačí ju len položiť a používať. Nestrácajte čas s podlahou, venujte sa radšej vášmu podnikaniu.

Podlaha-v-kancelari_Office-floor.jpeg Pokladka-Linolea_Linoleum-installing.jpeg

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku