Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Akú zvoliť podlahu do posilňovne alebo fitness centra?

Vyberáte podlahu do fitness centra, posilňovne alebo cvičiaceho kútika vo vašom dome či byte a z nepreberného množstva najrôznejších variantov podlahovín ste už zmätený? Na trhu nájdete množstvo druhov podláh, ale nie všetky sú vhodné na pravidelné cvičenie. Na čo si dať pozor pri výbere podlahy do posilňovne alebo fitness centra? Pri cvičení v posilňovni alebo fitness centre môže dochádzať k poničeniu podlahy, pokiaľ daná podlaha nespĺňa náročné požiadavky na odolnosť pri rôznych situáciách.

Vhodná podlaha na cvičenie aerobiku a kardio tréning

Jumping a najrôznejšie druhy aeróbneho cvičenia sú na podlahu veľmi náchylné, preto je potrebné vybrať takú, ktorá odolá preliačeniu a zároveň bude spĺňať požiadavky na tlmenie došľapu. Podlaha v miestnosti, v ktorej sa očakáva zvýšené skákanie, by mala byť odhlučnená a zároveň by mala tlmiť došľap, pretože príliš tvrdá podlaha môže pri skákaní poškodiť kolená a kĺby a zároveň môže byť nepríjemná pre chodidlá.

Na cvičenie aerobiku alebo jumping tréningov odporúčame: Fortelock Industry alebo Fortelock XL

Vhodná podlaha na cvičenie s činkami a ťažkými strojmi

Podlaha vo fitness centre alebo posilňovni je často namáhaná pokladaním činiek, pôsobením ťažkých stojov a ďalších zariadení, ako napríklad rotopedy, posilňovacie veže alebo trenažéry. Pri upustení činky na keramickú alebo betónovú dlažbu môže dôjsť k poškodeniu povrchu, ktorý často vedie k spôsobeniu praskliny. Betónová dlažba sa môže namáhaním začať mrviť, čo je nielen esteticky nežiadúce, ale zároveň spôsobuje prašnosť. Pokiaľ zakladáte fitness centrum alebo posilňovňu v mieste, kde už podlaha je a nie ste v situácii, kedy by ste chceli investovať do rekonštrukcie, efektívnym a rýchlym riešením je pokládka druhej vrstvy podlahoviny, ktorá ochráni pôvodnú podlahu. Podlaha Fortelock je ideálnym riešením na prekrytie staršej podlahy, s ktorou už nie ste spokojní. Počas jedného dňa tak môžete obnoviť vzhľad vášho fitka alebo posilňovne, a to bez náradia a remeselníkov.

Na cvičenie s činkami a ťažkými strojmi odporúčame: Fortelock Industry

Vhodná podlaha na posilňovanie v domácnosti

V dnešnej dobe sa cvičenie v domácnosti stáva čím ďalej tým viac obľúbeným. Cvičením doma ušetríte nielen finančné prostriedky za vstupné, ale aj čas na dojazd do fitness centra či posilňovne. Cvičenie v domácnosti môže mať množstvo výhod a zároveň si môžete vlastný fitness kútik vo vašom dome alebo byte prispôsobiť svojim potrebám. Vďaka podlahovému systému Fortelock ani vás nemusí obmedzovať plávajúca podlaha, keramická podlaha alebo parkety, ktoré máte doma. Jednoduchým poskladaním dlaždíc Fortelock vytvoríte podložku na cvičenie podľa vlastných požiadaviek. Posilňujete s činkami alebo bez nich? Cvičíte jogu alebo aerobik? Aj v domácom prostredí je dobré myslieť na odhlučnenie a zamedziť poškodeniu podlahy. Podlaha Fortelock je zdravotne nezávadná a tepelne izoluje, čo ocení hlavne váš chrbát. Fortelock podlahu môžete zakončiť nájazdmi a rohmi a tým docieliť ucelený vzhľad.

Na cvičenie v domácnosti: Fortelock Industry, Fortelock XL, Fortelock Light alebo novinku Fortelock Business

Výhody podlahy Fortelock oproti iným dlažbám

  • Tlmí vibrácie
  • Tlmí došľap a vplyv predmetov
  • Tepelne izoluje
  • Možno ju ľahko vytrieť a očistiť
  • Poškodený diel je možné jednoducho vymeniť
  • Fortelock dlažbu je možné potlačiť nápisom alebo logom
  • Pokládku je možné uskutočniť bez podlahárov
  • Systém umožňuje kombináciu dezénov a farieb
  • Je zdravotne nezávadná
  • Nekĺže

Vybrali ste si pre svoje fitko, posilňovňu alebo domácnosť podlahu Fortelock, ale nie ste si istí, akú zvoliť farbu a dezén? Objednajte si vzorky dlaždíc Fortelock 8×8 cm.

YouTube tipy

Sledujte Fortelock YouTube kanál, kde pravidelne pridávame nový obsah. Zaujímať váš môže:

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku