Potrebujete poradiť s výberom dlažby do vášho priestoru? Volajte zákaznícky servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v čase od 6:00 - 15:00.
VZORKA ZADARMO

Ako položiť dlažbu Fortelock jednoducho a správne?

Prečítajte si tento jednoduchý návod, ktorý vám uľahčí inštaláciu novej podlahy, ktorú zvládnete hravo a bez pomoci ďalších remeselníkov.

Príprava pôvodného podkladu a dlažby

Akonáhle doveziete dlaždice na miesto, kde budú položené (či už je to vaša garáž, technická miestnosť alebo iný objekt), rozložte ich a nechajte „odpočívať“ najmenej 24 hodín. Je potrebné, aby sa vyrovnala teplota prostredia a dlaždíc. Zamedzíte tým dodatočnému pnutiu v priebehu inštalácie.

Medzitým si pripravte pôvodný povrch. Dlaždice Fortelock môžu byť kladené prakticky na akýkoľvek tvrdý povrch, ktorý je hladký a rovný. Niekde ho stačí iba pozametať a vyčistiť, inde bude potrebné nerovnosti zrovnať samonivelačnou hmotou (odporúčame produkt Fornivel) a trhliny a diery vyplniť zálievkou (vhodný je produkt Fortegrout). V prípade výtlkov nedôjde k poškodeniu Fortelock (iba k prerysovaniu nerovnosti), preto odporúčame tieto výtlky zaliať cementovou alebo inou zmesou, aby sa uľahčilo používanie podlahy.

Montáž novej dlažby Fortelock

Na podlahe si pomocou kriedy vytvorte linky v priečnom i pozdĺžnom smere miestnosti. je nevyhnutné, aby boli dlaždice udržiavané vo vzájomnej pravouhlej pozícii. Montáž začnite od vchodu/vjazdu a pokračujte ďalej do miestnosti. Dlaždice rozmiestnite a sklepnite gumovým kladivom k sebe. Až potom, čo položíte celé dlaždice, si namerajte krajné dlaždice pre narezanie. Pozor, najprv položte celé dlaždice a potom orezané dlaždice. Dlaždice režte tak, aby okolo stĺpov, regálov a stien bola aspoň 5 mm medzera. Túto škáru je možné zatmeliť pružným tmelom alebo zakryť lištou. Dlaždica Fortelock sa dá jednoducho odrezať pílkou.

Po podlahe môžete chodiť a jazdiť ihneď po položení.

Kedy je lepšie kúsk podlahy podlepiť?

Za bežných podmienok nie je nutné dlaždice Fortelock lepiť k podkladu. Zámky sú dostatočne pevné a odolné, aby sa podlaha nerozchádzala. Výnimku tvoria miesta, kde je podlaha vystavená veľkým teplotným výkyvom (najmä priame slnečné svetlo), kde sa točia vysokozdvižné vozíky alebo kde bude podlaha dlhodobo vystavená vlhkosti a vode. v týchto miestach odporúčame podlepiť dlaždice lepidlom.

Čistenie a údržba

Pre úržbu podlahy nie sú nutné žiadne špeciálne čistiace prostriedky. Podlaha je ľahko umývateľná bežnými prípravkami na podlahu. V prípade dôkladného čistenia môžete používať aj čistiace stroje s PVC rotačnou kefou alebo mopom, ktorý podlahe neuškodí.

Viete, že?

Dlaždice môžu byť voľne položené v oblastiach, kde sa používajú*:

  • Štvorkolesové vysokozdvižné vozíky s gumovými pneumatikami, ktoré nie sú zaťažené viac než 5 000 kg
  • Paletové vozíky s celkovou váhou vrátane nákladu neprevyšujúce 800 kg

*v prípade nerovných povrchov sa maximálne zaťaženie môže znížiť

Zeny_1080x1080_FB_SK_bez ForteLock-0134-1024x683

Vzorka podlahy zadarmo

Chcem vzorku