Za recykláciu PVC odpadu sme získali certifikát Recovinyl

Spoločnosť Fortemix dlhodobo dbá na spracovanie použitého PVC materiálu pre výrobu nových patentovaných výrobkov s cieľom zachovať udržateľnosť zdrojov a zníženia odpadu.

PVC je jedným z najpoužívanejších plastov na svete so širokou škálou aplikácií s dlhou životnosťou. Pre svoje nenahraditeľné vlastnosti sa hojne používa v stavebníctve, ale tiež v športovom a lekárskom priemysle. Výhodou PVC materiálu je možnosť opakovanej recyklácie až niekoľkokrát za sebou.Vďaka recyklácii ročne zachránime viac než 2 400 000 kg plastu pred skládkovaním alebo spálením. Aktivitám v oblasti recyklácie sa venujeme už od roku 1999.

Nielen, že sme schopní znovupoužiť odpad a výrobné zmätky, ale zákazníkom ponúkame tiež spätný odber našich produktov v rámci programu Spätný odber dlaždíc. Zákazníci nám môžu vrátiť nami vyrobené výrobky, ktoré už nepotrebujú a ktoré by inak odviezli na skládku. Týmto dávame našim zákazníkom možnosť podieľať sa s nami na dobrovoľnom recyklačnom záväzku a ekológii.

Vďaka našim aktivitám v oblasti recyklácie sme získali certifikát Recovinyl. Recovinyl je akreditovanou spoločnosťou založenou v roku 2003 spoločnosťou VinylPlus®. Recovinyl certifikuje podniky recyklujúce odpad z PVC, ale tiež spoločnosti, ktoré prevádzkujú nákup recyklovaného PVC za účelom výroby nových produktov z PVC. V roku 2018 bolo v Európe recyklovaných 734 568 ton PVC. Pre rok 2020 je záväzok stanovený na 800 000 ton PVC.