Záhradnícky veľkoobchod, Slovensko

Pre inštaláciu a použitie PVC dlažby Fortelock sa v rámci rekonštrukcie pôvodnej podlahy rozhodli aj v záhradníckom veľkoobchode CUREL nachádzajúcom sa v Bratislave na Slovensku. Teraz, po zhruba štyroch rokoch od montáže, môžeme s radosťou povedať, že sú už našim stálym zákazníkom. Prečo? Dozviete sa nižšie.

Potreba novej podlahy a jej výber

Pôvodný povrch bol v zlom stave, pričom išlo o betón s náterom. Na povrchu však časom vznikli praskliny, ktorých oprava sa javila ako komplikovaná.

Počas výberu mal náš klient dve hlavné kritéria, podľa ktorých sa chcel rozhodnúť. Boli nimi rýchla inštalácia a estetická stránka novej podlahy. Chcel sa vyhnúť situácii, kedy by z dôvodu rekonštrukcie nastal dlhodobý výpadok prevádzky. Pôvodne uvažoval o novej liatej podlahe, pri ktorej však hrozila tvorba prasklín, s ktorými už mal skúsenosti.

„Povrch je tu u nás dosť namáhaný. Prejde tadiaľto množstvo tovaru a potrebujeme, aby toho podlaha vydržala naozaj veľa.“

Na značke podlahoviny mu nezáležalo. Dôležitým bol pomer kvality a ceny, čo v očiach nášho zákazníka Fortelock splňoval. K nášmu podlahovému systému sa dostal prostredníctvom Google. Zapáčila sa mu možnosť priemyselného využitia i protišmykové vlastnosti dlaždíc, nakoľko pracujú s kvetmi a stáva sa, že sa na podlahu vyleje voda.

Dôvody pre Fortelock

K finálnemu výberu prispela najmä možnosť otestovania si podlahy: „Páčilo sa mi, že pred nákupom sme mali možnosť vyskúšať si Fortelock priamo u nás. Dostali sme 5m2 zdarma, aby sme videli, koľko toho podlaha znesie. Položili sme ju do dverí, kde je záťaž najvyššia. Povedal by som, že počas testovania po nej prešiel tovar z niekoľko desiatok kamiónov. Podlaha sa osvedčila a skúškou prešla, čo rozhodlo.“

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Položenie podlahy a jej montáž nebola pre klienta zložitá. Možnosť svojpomocnej montáže vníma ako pozitívni aspekt, no z dôvodu pracovnej vyťaženosti svojich zamestnancov sa rozhodol osloviť externú podlahársku firmu. Položenie 550m2 bolo hotové behom víkendu 4 osobami.

Spokojnosť s Fortelock

Na PVC dlažbe Fortelock si náš klient cení najmä rýchlosť položenia a jej okamžitú použiteľnosť. Ďalej hodnotí podlahu ako jednoduchú na opravy: „U podlahy Fortelock je jednoduchá oprava a je ihneď použiteľná. Nemôžeme zastaviť prevádzku ani na 3 či 4 dni, je to pre nás nemysliteľné.“

Stály zákazník

Spokojnosť s vlastnosťami dlažby dokazujú nielen slová chvály, ktoré nás ako výrobcu samozrejme tešia, ale najmä rozšírenie plochy, na ktorej je v tomto prípade Fortelock položený. Po štyroch rokoch od položenia a užívania prvých 550m2 sa v Bratislave rozhodli pre ďalších 500m2. Ako vyzerá takáto montáž si môžete pozrieť na našom Facebooku, kde pravidelne nájdete novinky z našej dielne.

Detaily realizácie
Realizácia pre Záhradnícky veľkoobchod
Lokalita Bratislava, Slovensko
Plocha 550 + 500 m2
Použitý materiál Fortelock Industry Graphite
Rok realizácie 2015 + 2018