Výroba, Nemecko

Firma, zaoberajúca sa výrobou plastov, potrebovala nahradiť svoju pôvodnú betónovú podlahu. Prečo sa rozhodli pre Fortelock? Potreby, požiadavky a aj dôvody, ktoré viedli k výberu novej podlahy ďalšieho nášho zákazníka, sa dozviete nižšie.

Potreba novej podlahy a jej výber

Dôvodom na výmenu podlahy bola najmä vysoká prašnosť. Zákazník hľadal podlahu, z ktorej by sa neprášilo tak, ako z betónovej. Od novej podlahy si sľuboval hlavne ľahšiu údržbu a malú prašnosť. Pri výbere bola pre klienta dôležitou aj možnosť položiť si podlahu vlastnými silami bez potreby použitia externej firmy.

Dôvody pre Fortelock

O PVC dlaždiciach Fortelock sa klient dozvedel na internete, pričom bol od začiatku rozhodnutý pre PVC podlahu, o kachličkách či betóne vôbec neuvažoval. Pre Fortelock sa rozhodol kvôli rýchlosti inštalácie a vzhľadu dlaždíc. Navyše, plusový bod dostala dlažba Fortelock aj za cenu, kedy sa ukázala ako lacnejšia varianta v porovnaní s inými zvažovanými možnosťami.

Ďalšie požiadavky na podlahu

Pre klienta bola pri výbere dôležitou aj stabilita, pretože po podlahe jazdia a stoja na nej vysokozdvižné vozíky. S čím súviseli aj ďalšie požiadavky kladené na novú podlahu – aby sa na nej nešmýkalo a aby bola odolná proti tvoreniu šmúh.

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Montáž realizoval klient vlastnými silami, bez pomoci externistov. Samotné položenie podlahy trvalo dva dni, príprava podkladu jeden deň. Pracovník firmy opisuje inštaláciu ako bezproblémovú: „Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre Fortelock, bol ten, že jeho inštalácia zaberie menej času a príprav ako napríklad pri betónovej podlahe.

Spokojnosť s Fortelock

Okrem rýchlosti montáže si zákazník cení aj výhodu, ktorou Fortelock vyniká v porovnaní s inými priemyselnými podlahami – pri pohybe a chôdzi po podlahe pociťujú zamestnanci „mäkkosť“, čo im pridáva na komforte počas pracovného nasadenia. Ďalej uvádza, že sa doposiaľ nestretol so žiadnymi nevýhodami podlahy a celkovo ju hodnotí veľmi kladne.

Detaily realizácie
Lokalita Výrobná hala v Nemecku
Rozloha 550m2
Produkt Fortelock Industry Eco Grey
Rok realizácie 2017