Výroba, Česko

Náš ďalší zákazník zahajoval výrobu elektrobicklov a v tejto súvislosti potreboval rekonštruovať starú podlahu v existujúcich výrobných priestoroch. Aké alternatívy zvažoval a čo ho presvedčilo pre výber PVC dlažby Fortelock?

 

Potreba novej podlahy a jej výber

Dôležitou požiadavkou zákazníka, ktorá ovplyvnila výber novej podlahy, bola dostatočná mäkkosť podlahy. Aby pri prípadnom páde súčiastok či celých bicyklov nedošlo k ich poškodeniu. Klasická betónová podlaha teda neprichádzala do úvahy.

Ďalšími požiadavkami na novú podlahu boli ľahká údržba a čistenie či zateplenie podlahy. Stará podlaha sa udržiavala ťažko a bola studená. Týmto krokom chcel klient spríjemniť pracovné prostredie zamestnancom.

Podľa vlastných slov teda hľadal „gumové dlaždice“, ktorými by šlo prekryť pôvodný podklad a spĺňali by vyššie uvedené požiadavky. Pri výbere sa klient rozhodoval medzi troma výrobcami.

Dôvody pre Fortelock

O produkte Fortelock sa klient dozvedel na našich internetových stránkach. Nakoniec rozhodla najmä cena, jednoduchosť a rýchlosť inštalácie a možnosť demontáže v prípade sťahovania: „Pre nás to ale bola asi jediná vhodná možnosť. Pokiaľ chcete dávať betónovú podlahu, musíte ju navýšiť aj o niekoľko centimetrov. To pre nás nebolo relevantné.

Ďalšie požiadavky na podlahu

Okrem materiálu, ktorý bol hlavným kritériom pri výbere, bola pre klienta dôležitá aj cena, rýchlosť realizácie, možnosť samo inštalácie a rozoberateľnosť podlahy: „To, že si podlahu môžeme spraviť sami, bolo pre nás určite dôležité. Za prvé to bolo z hľadiska toho, ž naši pracovníci neboli pracovne dostatočne vyťažení a za druhé, tým, že sme si podlahu mohli položiť sami, to malo vplyv aj na výslednú cenu.

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Možnosť položenie svojpomocne bolo pre klienta veľkou výhodou. Samotná montáž, ktorú realizovalo 5 zamestnancov, trvala len pár hodín a nenastali žiadne komplikácie. Celkovo nebola montáž nijak zložitá: „Potom, čo sme to položili, sme na vrchnú vrstvu nič ďalšieho nedávali. Nechali sme to čisto tak.

Spokojnosť s Fortelock

Na Fortelocku si klient cení najmä lepšiu údržbu a tepelnú izoláciu na rozdiel od klasických keramických dlaždíc. Fortelock je podľa neho bezpečnejší, má lepší povrch a pocitovo je príjemnejší než pôvodná dlažba: „Ak by nám elektrobicykel padol na zem, neodre sa, bicykle sa nezničia.

Detaily realizácie
Realizácia preMajiteľ firmy zaoberajúcej sa výrobou elektrobicyklov
LokalitaČesko
Plocha110m2
Použitý materiálFortelock ECO Black
Rok realizácie2017