Garáž, Švajčiarsko

Pozrite sa s nami na ďalšiu realizáciu garáže, ktorej majiteľ sa rozhodol pre podlahu Fortelock. Čo ho k tomu viedlo a akými otázkami sa pri výbere zaoberal? Čo od podlahy očakával a aké boli jeho požiadavky?

Potreba novej podlahy a jej výber

Náš klient bol nútený nahradiť pôvodnú Epoxidovú podlahu, nakoľko nevydržala toľko, koľko očakával a bolo udávané. Pneumatiky áut sa „zažierali“ do podlahy, ktorá nebola voči tomuto tlaku odolná. Navyše, ťažšie sa udržiavala.

Klient teda hľadal niečo iné, ako liatu podlahu. Obzeral sa po povrchu, ktorý bude odolný vysokému zaťaženiu a ktorý bude môcť ľahko očistiť. Vysoká odolnosť bola v tomto prípade zásadným kritériom: „…podlaha musí niečo vydržať.“ Pri výbere zohrala rolu aj možnosť položenia podlahy svojpomocne.

Dôvody pre Fortelock

Fortelock našiel náš zákazník na internete, predtým ho nepoznal a tak sa oň začal zaujímať: „Písali, že vydrží vysoké zaťaženie, že je robustný. Mali na výber pekné farby. Presvedčila ma tiež jednoduchosť inštalácie pre laika.“

Ďalšie požiadavky na podlahu

Ďalšími parametrami, ktoré boli pre zákazníka dôležité, boli protišmyk, odolnosť proti oterom či rozmerová stálosť: „Nakoľko je podlaha v garáži, kde je väčšinou tma, tak kritérium svetelnej stálosti nás až tak nezaujímalo. Dosť nám ale záležalo na rozmerovej stálosti, aby sa nám podlaha pod tlakom auta nerozchádzala.“ Zásadnou požiadavkou bolo tiež to, aby na podlahe nevznikali šmuhy od pneumatík.

Ekológia

Pri výbere podlahy sa klient o ekologické aspekty nezaujímal, no spätne hovorí, že: „pokiaľ je Fortelock z recyklovaného či recyklovateľného materiálu, je to výborná správa.“

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Položenie podlahy trvalo o niečo dlhšie, ako zákazník predpokladal, dodáva, že to bolo spôsobené najmä atypickým tvarom miestnosti. Dlaždice bolo teda potrebné na týchto miestach orezať. Položenie dlažby trvalo dva dni. Vyzdvihnutá bola taktiež nepotrebnosť lepenia dlaždíc. K údržbe klient používa bežný čistiaci prostriedok.

Spokojnosť s Fortelock

Fortelock dodal klientovi nás dodávateľ Thiel Morefloor, ktorého spoluprácu si klient chváli. Oceňuje včasnú dodaciu lehotu. PVC dlažba Fortelock splňuje podľa zákazníka to, čo je propagované. Vyzdvihuje jednoduchú inštaláciu, údržbu, pekné farby a fakt, že aj keď autá na podlahe stoja dlhšiu dobu, nezostávajú na nej otlaky.

Detaily realizácie
Realizácia preMajiteľ garáže
LokalitaŠvajčiarsko
Plocha150m2
Použitý materiálFortelock Industry Graphite
Rok realizácie2017