Autodielňa, Nemecko

Našim ďalším zákazníkom sa stal majiteľ novo založeného auto servisu o rozlohe 140 m2. V priestoroch, ktoré si na svoje podnikanie vybral, bola pôvodná betónová podlaha. Ako sa dostal k PVC dlažbe Fortelock a čo ho presvedčilo kúpiť si ju?

PVC Dlažba Fortelock, Autodielňa v Nemecku

Potreba novej podlahy a jej výber

Stará betónová podlaha už viac nevyhovovala najmä kvôli vysokej prašnosti i tvrdosti a nepoddajnosti povrchu. U ťažkých áut sa pri dlhšom státi na tvrdom povrchu neformovali pneumatiky. Klient uvádza, že dôležitým aspektom pri výbere bolo, aby celú realizáciu zvládol sám a mohol zapojiť svojho osemročného syna. Novú podlahu plánovali ako spoločný „rodinný projekt“.

Na začiatku zvažoval keramické dlaždice a známy mu odporúčali garážové nátery priamo na betón, no to pre majiteľa nebolo dostačujúce. Navyše vnímal väčšie úsilie a zložitosť pri inštalácii.

O dlaždiciach Fortelock sa dozvedel na internete pri vyhľadávaní vinylových dlaždíc, ktoré by neobsahovali zmäkčovadlá. Tieto vlastnosti našiel práve u našej PVC dlažby.

Dôvody pre Fortelock

Napriek tomu, že Fortelock nebol oproti iným zvažovaným riešeniam lacnejší, klient sa preň rozhodol na základe jeho vlastností a s odstupom času je s výberom spokojný. Pri výbere rozhodla možnosť realizácie vlastnými silami, vhodnosť materiálu pre motorové vozidlá a rýchlosť montáže: „Či už by som mal betón alebo keramické dlaždice, nič z toho by som nemohol používať ihneď po položení. Takto som položil jednu stranu miestnosti, na hotovú podlahu premiestnil veci a pokračoval s druhou polovicou. Išlo to naozaj skvele.“

Ďalšie požiadavky na podlahu

Okrem už spomínaných parametrov bola pre zákazníka dôležitá aj stabilita a hrúbka novej dlažby. Zaujali ho aj možnosti vzorov. Spomedzi trojice diamant, koža a peniažky sa nakoniec rozhodol pre diamant, ktorý mu imitoval oceľ.

Z konkrétnych parametrov ho zaujímala najmä protisklznosť, nakoľko z áut občas kvapká olej či v zime voda. Aby zaistil rozmerovú stálosť dlaždíc, nechal dovezené balíky s dlaždicami ležať týždeň pri izbovej teplote. Bolo mu jasné, že vinylová dlaždica bude pri preprava v rôznych teplotách pracovať na rozdiel od keramickej dlažby.

Ekológia

Ekologické hľadisko majiteľ servisu nezvažoval. Zaujímalo ho hlavne to, aby podlaha neobsahovala zmäkčovadlá, ktoré škodia pneumatikám.

Inštalácia a položenie dlažby Fortelock

Ako už bolo spomenuté, pre klienta bolo veľmi dôležité, aby si novú podlahu mohol spraviť sám, ideálne čo najjednoduchšie a najrýchlejšie. Dlaždice ukladal so svojim synom, o dodávateľskom riešení vôbec neuvažoval. Miestnosť o rozmere 140 m2 spravili za 6 hodín. Príprava a rezanie dlaždíc trvalo zhruba dve hodiny. Montáž hodnotí ako úplne bezproblémovú: „Bolo to naozaj šialené, ako rýchla a ľahká bola jej inštalácia, ktorú zvládol aj môj osemročný syn s gumovým kladivom. Nepoužili sme žiadne lepidlo a podlahu sme mohli hneď používať a zaťažiť.“

Jedinou drobnosťou a malou komplikáciou bolo podľa klienta odrezávanie malých kúskov okolo 2 cm na okraji dlaždice. Dodáva však, že v tom nevidí veľkú nevýhodu a že je to problém každého materiálu. Na záver montáže podlahu len povysávali.

Spokojnosť s Fortelock

Na našom výrobku si klient cení to, že sa znížila prašnosť v miestnosti, neobsahuje zmäkčovadlá a vyzdvihuje tiež jej montáž. Zapojil aj svojho syna a pri skladaní „puzzle“ si spoločne užili kopec zábavy. S podlahou je s odstupom času spokojný a odporúča ju aj svojim známym.

Detaily realizácie
Realizácia pre Majiteľ Autodielne
Lokalita Nemecko
Plocha 140m2
Použitý materiál Fortelock ECO Black
Rok realizácie 2017