Podlahy do fitnes centier, posilňovní a telocviční

Podlaha v telocvičniach, fitnes centrách, telocvičniach a iných športových strediskách je denne namáhaná. Musí vydržať skoky, beh, niekedy spadnutie činky, driblovanie loptou a iné aktivity. Ktoré podlahové krytiny to zvládnu?

Predstavte si, že ste majiteľom malého fitnes centra. Zákazníci sa k vám len hrnú, pretože pohyb je dnes v móde. Napriek tomu však nemáte dostatok financií, aby ste si mohli dovoliť platiť drahé technológie a firmu, ktorá ich bude inštalovať. Alebo ste v situácii, že si chcete zariadiť skromnú domácu posilňovňu. Postačí vám záťažový koberec, gumená podlaha, obyčajná plávajúca podlaha, alebo hľadáte niečo špeciálne? Uvažujte aj o PVC dlažbe Fortelock.

Prečo je Fortelock vhodná športová podlaha a čím sa líši od iných možností?

PVC dlažba Fortelock sa používa vo všetkých typoch miestností, od garáží cez detské herne až po športové centrá, posilňovne, telocvične a fitnes centrá. Na vysokú záťaž je pripravená, pretože systém zámkov drží ozaj pevne. Problémom nie sú ani činky, skákanie a behanie detí. Športová podlaha Fortelock tlmí nárazy a znižuje hluk. Môžete použiť variant Fortelock Light, tá vydrží aj trenažéry, posilňovacie veže a každodennú bežnú prevádzku.

Úspešne odoláva potu a rozliatym tekutinám. Je určená na to, aby zvládla poliatie chemikáliami. Zámky sú utesnené tak pevne, že sa medzi ne dostane len minimum tekutiny a tá sa vďaka vďaka systému kanálikov AirFlow čoskoro odparí. Každá nečistota sa z nej dá ľahko zotrieť a z času na čas sa podlaha vydezinfikuje – povrch to nepoleptá, čo napríklad o drevených palubových podlahách nemožno povedať.

Mnohí sa mylne domnievajú, že PVC podlahové krytiny sú klzké, čo je v posilňovni nežiaduce. Podlaha Fortelock má však špeciálny protišmykový dezén. Človek sa na nej nepošmykne ani v ponožkách, nie to ešte v topánkach. Dá sa po nej chodiť dokonca aj naboso, povrch je voči pokožke príjemný.

Aby ste nás nepodozrievali z vymýšľania, pozrite sa na porovnanie niektorých parametrov u rôznych typov športových podláh. Vidíte, že Fortelock má najlepšiu tvrdosť povrchu, takže si hravo poradí so zaťažením aj spadnutou činkou. Podľa údajov uvedených v tabuľke nižšie zároveň vidno, že nie je problém nechať na podlahe všetky postavené stroje, podlahu to nepoškodí, deformácie budú minimálne.

 

Reakcia na oheň Deformácie po zaťažení Odolnosť voči šmyku
PVC podlaha ťažko horľavé < 0,1 mm až 0,75
Palubová podlaha ľahko horľavé (Ffl) 2,5 mm 0,5 až 0,75
Gumená podlaha ľahko horľavé 0,6 mm 0,81

* hodnoty sú len orientačné, môžu závisieť od typy výrobkov

A čo finančná stránka?

V čom Fortelock zaostáva za ďalšími podlahami? Okrem mierne vyššej ceny je nevýhodou PVC dlažby iba obmedzený počet farieb. Dlaždice sa vyrábajú vo viac než 10 odtieňoch a nie je problém ich skombinovať v miestnosti viac, avšak vytvoriť pomocou dlažby v telocvični čiary a značky je takmer nemožné. Bez problémov možno vymedziť cvičebný priestor – napr. pod stroje možno dát žlté dlaždice a do uličiek šedé.

 

PVC dlažba Fortelock nepatrí k najlacnejším, ale ako dlhodobá investícia je výhodná. Vydrží dlhé roky, a ak sa jedna dlaždica poškodí, nie je problém túto jednu dlaždicu nahradiť novou. Nepotrebujete špecialistu na opravu podlahy v posilňovni, zvládnete to sami. Podlaha sa nelepí, takže nie je problém rekonštruovať napríklad len uličky, po ktorých sa často chodí. Prípadne, pri zmene prenajatých priestorov si podlahu odmontovať a vziať so sebou.

Veľa ušetríte aj za montáž podlahy, nemusíte byť totiž žiadny domáci majster, aby ste to zvládli sám. Podklad netreba  nijako špeciálne pripraviť, čo ušetrí asi polovicu času. Nepotrebujete ani žiadne lepidlo, zámky do seba len zacvaknete. Na inštaláciu budete potrebovať iba gumené kladivo.

PVC dlažbu možno inštalovať do každého fitnes centra, telocvične, športovej haly alebo domácej cvičebnej miestnosti. Jedinou výnimkou je exteriér. Von tento typ podlahy totiž nepatrí.