Mobilné podlahy – nielen na veľtrhy a výstavy

Obyčajnú podlahu si vyberie hocikto, ale hľadať mobilný variant, ktorý možno kamkoľvek priviezť, zložiť, použiť, rozložiť a zasa odviezť, to už je menej obvyklé. Niet preto divu, že sa v tom vôbec neorientujete, neviete, aké máte možnosti.

Aké máte možnosti?

Nespočetné množstvo. Na trhu nájdete mobilné špeciálne určené na ľadové plochy, výstavy, tanečné sály a ďalšie použitie. To je však vhodná cesta skôr pre organizácie, ktoré daný typ akcie usporadúvajú pravidelne. V opačnom prípade je lepšie kúpiť niečo univerzálne, čo využijete na záhradnej párty, na veľtrhu i v garáži. Namiesto skladovania v podkroví alebo v pivnici totiž podlahu môžete používať stále. Bude ležať poskladaná v garáži alebo pivnici a keď príde čas, jednoducho ju rozložíte a na chvíľu ju dáte inam.

Konštrukcia podlahy

Skladaciu podlahu zvyčajne tvoria dlaždice, ktoré sa dajú jednoduché poskladať aj rozobrať. Kúpite si ich toľko, koľko na danú plochu potrebujete. Je tu však ešte jedna možnosť.

Ak hľadáte podlahu do menšieho priestoru, môžete sa rozhodnúť pre podlahovú dosku. Bežné skladacie podlahy sa musia poskladať, veď to majú aj v názve, dosku iba položíte na zem a je hotovo. Tieto dosky sú vyrobené z plastu, napriek tomu je manipulácia náročnejšia. Jeden človek to určite nezvládne, a ešte musíte počítať s tým, aby ste ju mali čím previezť – vojde sa vám do auta?

Na čo treba myslieť?

V prvom rade na rýchlosť. Podlahu potrebujete rýchlo zložiť a rozložiť. Väčšina mobilných podláh využíva systém zámkovej dlažby, podobne ako PVC dlažba Fortelock. Konkrétne pri dlažbe Fortelock nepotrebujete na položenie podlahy nič, len gumené kladivko, ktorým pomáhate dlaždiciam zapadnúť do seba. Zvládnete to aj bez pomocníka, aj keď dvom to ide lepšie. Záleží samozrejme na veľkosti plochy.

Ľahko sa dá premiestniť

Ďalšiu nevyhnutnú vlastnosť sme už spomenuli pri plastových doskách. Mobilná podlaha by mala byť ľahká a ľahko premiestniteľná. Prevažná väčšina týchto podláh je plastová, takže hmotnosť nie je veľkým problémom. V prípade, ak ich budete mať ozaj veľa (napríklad na pokrytie celého zimného štadióna), je najlepšie spojiť niekoľko dlaždíc do seba a prepravovať ich na paletách.

Vysoká odolnosť

Dlažba, ktorú budete často rozoberať, prepravovať a používať na spoločenských akciách, by mala aj niečo vydržať. Počítajte s veľkou záťažou, a to nielen hmotnostnou. Ženy po nej chodia na vysokých tenkých podpätkoch, stoja na nej stoly a stoličky -nevzniknú na nej diery? Majte na pamäti, že ak PVC podlaha vydrží presúvajúce sa poľnohospodárske stroje a pád kladiva, určite to vydrží.

Odolné zámky

Odolné by mali byť aj zámky. Podlaha sa bude často skladať a rozoberať, čo by mohlo viesť k tomu, že zámky už do seba nezapadnú tak pevne. Ak to ide na začiatku bez problémov, je celkom možné, že sa to stane. Ak musíte používať kladivo, aby zámky do seba zapadli, ako v prípade Fortelock, nemusíte si s tým robiť starosti. Také zámky len tak nepovolia.

Protišmyková úprava

V neposlednom rade treba dbať na bezpečnosť. Keby sa na akcii, za ktorú nesiete zodpovednosť, niekto na podlahe pošmykol a zranil sa, budete mať z toho problémy. Preto vyberte podlahu s protišmykovou úpravou, najmä vtedy, ak sa akcia bude konať vonku.

Mobilnú podlahu využijete ako súkromná osoba aj ako firma

Situácií, kde by sa hodilo mať so sebou kúsok podlahy, zažívate nespočetné množstvo. Možno si ani neuvedomujete, že v niektorých momentoch by vám pevné podložie pod nohami prinieslo vyšší komfort.

Záhradné akcie

Napríklad pri organizovaní rôznych záhradných osláv, keď máte prichystané veľké stany, by bola mobilná podlaha skvelým doplnkom. Stan totiž chráni pred dažďom, lenže tráva absorbuje vodu a všetci sa potom budú brodiť v blate v mokrých topánkach.

Ochrana podlahy

Skladacia podlaha vám pomôže ochrániť cudzí majetok. Zoberme si ako príklad nečakanú situáciu. Poriadate hostinu v prenajatej sále kultúrneho domu, príde veľa hostí a očakávate bujarú oslavu. Podlaha je ohrozená – môžu na nej ostať pruhy od podrážok, odtlačky od nôh stolov a stoličiek, alebo ju môžu zafarbiť rozliate nápoje. Vy ako nájomca potom samozrejme musíte zaplatiť všetky škody.

Podlaha na veľtrh

Kúsok podlahy určite potrebujú aj tí, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na rôznych veľtrhoch, výstavách a akciách. Možno ste si už všimli, že niektoré firmy majú svoj stánok postavený na vlastnom podklade. Na rozdiel od iných to vyzerá zaujímavejšie, lebo len ťažko sa tam nájde rovnaká podlaha. Nakombinujte si farbu podlahy, ktorá bude ladiť s farbami vašej firmy.

Premena podlahy

Zostaviteľné podlahy nachádzajú uplatnenie pri rôznych jednorazových akciách. Použijete ich aj tam, kde treba rýchlo zmeniť povrch – pomôžu napríklad vytvoriť koncertnú sálu zo zimného alebo futbalového štadióna, alebo tanečnú sálu z obyčajnej telocvične, ktorej parkety by inak boli pre tanečníkov príliš šmykľavé.

Voľba je na vás

Máte aspoň trochu jasno, podľa akých parametrov vyberať? Konkrétnu podlahu vám poradíme ťažko, každý potrebuje niečo iné. PVC dlažba Fortelock je len jednou z mnohých možností, tak preskúmajte trh, prípadne sa vráťte k nám.

Aktuálne tu nemáme žiadne komentáre. Choďte nižšie a nejaký napíšte.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *